Detail projektuPěstování rostlin na střechách a v podzemí s vlastní pohonnou jednotkou

Prezentační fotografie

Další informace

Tyto jednotky by měly problém s půdou zmenšovat, nebo ho dokonce úplně vymýtit. V dnešní době jsou již okrajově známy způsoby pěstování rostlin v prostorách střešních, či dokonce podzemních. Bohužel tyto způsoby jsou odstaveny na vedlejší kolej. Používají se minimálně a nejsou tolik rozšířené, protože zatím nejsou ani problémy s půdou pro běžného člověka na první pohled patrné. Proto jsme přišli s návrhem na samostatné pěstební jednotky. Tyto jednotky by měly problém s půdou zmenšovat, nebo ho dokonce úplně vymýtit.
Při pěstování rostlin by byla využívána hlavně Hydroponie, což je způsob pěstování bez půdy. Rostliny jsou zasazovány do živného roztoku a tento způsob pěstování je výhodný zejména v rychlosti růstu rostlin, v jeho vhodnosti pro alergiky atd.
Již zmíněné jednotky by byly umísťovány buď v nevyužívaných střešních prostorách
a nebo v podzemních sklenících. V případě pěstování na střechách by se dala dokonale využít kapková závlaha. Její obrovská výhoda je v přesném dávkování minerálních látek přímo ke konkrétní rostlině, což zvyšuje její životnost, rychlost zakořeňování a vyšší odolnost. V případě podzemních skleníků by se využívala hydroponie.
Samostatné pěstební jednotky by měli být energeticky zcela nezávislé díky využití ekologicky šetrných zdrojů energie. Jednalo by se hlavně o energii geotermální a sluneční. V obou zmíněných způsobech by se uplatnil Stirlingův motor. Tento motor vyniká tím, že pro svůj chod si vystačí s kterýmkoliv zdrojem tepla, tudíž s jeho pomocí by se dal vyrábět dostatek energie k chodu skleníků. Dále se od spalovacích motorů liší jeho šetrností vůči životnímu prostředí. V porovnání s konvenčními motory jsou u Stirlingova motoru hodnoty emisí CO a NO zcela minimální a předbíhají i ty nejpřísnější současné limity. Produkce uhlovodíků u tohoto motoru se rovná téměř nule.
Po použití všech těchto zákroků chceme docílit sklizení více vegetací během roku v kterémkoli ročním období.

Přidat akci

Nemáte-li vlastní účet, zaregistrujte se níže, prosím.

Nová registrace


captcha


Přihlásit se