Soutěž je určena pro všechny školy zapojené do programu Věda má budoucnost, současné i minulé, v České republice i na Slovensku. Do soutěže se mohou zapojit všichni žáci školy, nehledě na to, zda-li využívají jiných modulů programu.

Pro obě země probíhá soutěž od 1. 4. 2017 do 31. 5. 2017. V ČR proběhne vyhlášení výsledků na závěrečné konferenci v Praze na půdě Akademie věd České republiky v pondělí 5. 6. 2017 a na Slovensku v Bratislavě na půdě Slovenské akademie věd v pátek 9. 6. 2017.

Popis soutěže

Žáci a studenti mají za úkol vytvořit a prezentovat projekty, kterými by rádi přispěli k popularizaci vědy a techniky v České či Slovenské republice. Se svými vytvořenými projekty pak soutěží o diváckou přízeň a následně o přízeň poroty. První 3 vítězné projekty v každé zemi získají finanční odměny od partnerů programu, a všichni účastníci si odnesou cenné zkušenosti z tvorby projektů a týmové práce.

Téma pro tvorbu projektů: Věda očima mladých aneb "Jak podpořit vědu a techniku v ČR / SR"

Hodnocení

Na celkovém hodnocení projektů se podílí ze 30 % hlasy veřejnosti a ze 70 % vyjádření odborné poroty. Vítězi se stávají první 3 projekty, které v celkovém hodnocení dosáhnout nejlepšího výsledku.

Hlasování veřejnosti

Probíhá na stránkách soutěže kam žáci a studenti nahrají své projekty. Ty pak mohou pomocí vlastních sil a komunikačních kanálů programu Věda má budoucnost dostat do povědomí širší veřejnosti a získat jejich přízeň.

Hodnotící kritérie poroty:

Složení poroty:

Pokyny pro účastníky soutěže

Harmonogram

Nutný obsah přihlášeného projektu

Náležitosti prezentace

Odměny

Ceny pro celkové vítěze v ČR i SR, ceny partnerů a ceny veřejnsti v celkové hodnotě více než 40 000 Kč a 1 200 euro.

3 vítězné projekty získají ocenění, diplom a finanční odměnu, která bude převedena na účet školy, pod kterou navrhovaný studentský projekt spadá.

Firmy udělí svou cenu na základě vlastního uvážení, zástupce firmy při vyhlášení výsledků soutěže zdůvodní, proč byl daný projekt oceněn.

Cena veřejnosti bude udělena projektu, který získá nejvíce hlasů.

Chcete se na něco zeptat?

Kontaktujte koordinátora soutěže Libora Pelikána na e-mailu: libor.pelikan@aisis.cz

Více o programech na podporu vědy a techniky v České a Slovenské republice naleznete na internetových stránkách vedamabudoucnost.cz a vedamabuducnost.sk

Přidat akci

Nemáte-li vlastní účet, zaregistrujte se níže, prosím.

Nová registrace


captcha


Přihlásit se